Проектна робота


ПРОЄКТ 10-А класу "ШКІЛЬНЕ ЄВРОБАЧЕННЯ"



Проект кафедри іноземної мови



Проект 8-А класу 

"Давайте жити в мирі та злагоді"






Презентація проекта "Навчаємось разом з Уельсом"

 Навчальний проект 

"Навчаємось разом з Уельсом"


http://www.slideshare.net/Wikulja/ss-46042976

Участь в Європейському проекті from Виктория Стольникова

Вчитель англійської мови,
вищої категорії, старший учитель
Савченко Ні.М.

Наше сучасне життя – це боротьба, це намагання отримати кращу освіту, кращі побутові умови, кращу роботу та належний рівень життя. Всі мріють про таке, а ось чи дійсно це можливо отримати, і що для цього треба зробити – ці питання турбують і наших випускників, і нас, вчителів.
Участь у міжнародних програмах та міжнародних проектах дозволяють нашим учням оцінити свої можливості, подивитись на своїх однолітків, поспілкуватись з ними, спробувати себе у побуті без батьків та зрозуміти, чи дійсно вони готові до великої подорожі у доросле життя.
Так з 10 по 19 січня група учнів нашої школи (11-А: Лапіна М., Кім Я., Чаусов С., Зайко К.,  11-Б Вакулов А., 10-А: Савченко О., Славова О., Калошкіна А., 10-Б: Швестко Н., 9-Б Цемко А.) у супроводі Савченко Н.М. та Богослав І.І. взяли участь у тристоронній зустрічі в рамках Європейського проекту «З Двох Роби Три» в містечку Кшижова, що неподалік міста Вроцлав у Польщі. Протягом 5 днів наші учні жили, знайомились, працювали, відпочивали та навчались з такими ж підлітками з Берлінської та Варшавської школи.
Як ми туди потрапили? Минулого року я брала участь у треннінговій програмі в Польщі, результатом якої стали дві домовленості з вчителями Польщі та Німеччині про зустріч учнів та співпрацю. Отже, з групи українських вчителів, а нас було 10, тільки наша школа реалізувала ці домовленості. Бо це дійсно важкий та кропіткий труд, перш за все для вчителя - організатора.
Подорож почалась у суботу зранку, а на місце призначення ми прибули тільки в понеділок пообідні. На шляху до Польщі у нас був час на подорож містом Львів, який вразив нас своїм Європейським духом, привітністю, різноманітними музеями, смачними стравами, смаком «чоколяду» та ароматом львівської кави. Під час подорожі різними видами транспорту, пішохідної подорожі наші діти  показали, що вони самостійні, виховані, дотримуються правил поведінки. Це підтверджує те, що наші учні володіють соціальною та організаційною компетенцією.
Наша спільна робота, відпочинок та мешкання відбувалось на території колишнього маєтку німецького барона Helmut James von Moltke, який був засновником антинацистського угрупування під час ІІ Світової Війни.
Тобто, ці землі, які раніше належали Німеччині, після закінчення Війни перейшли до Польщі. І Вже у 80 роках минулого століття на території цього маєтку керівниками цих країн був підписаний договір про перемир’я та співпрацю. Було засновано фундацію підтримки та розуміння Європейських цінностей та почались дружні зустрічі молоді. Приблизно п’ять років тому Україну запрошують брати участь в таких зустрічах. У нашій групі було 10 українців, 20 німців та 17 поляків.
Що ми робили? Знайомились, презентували себе, обмінювались досвідом, вчили мови, брали участь у квестах, іграх, змаганнях. Мова спілкування була англійська. А також діти намагались розуміти і польську і німецьку, бо серед нас були діти, які вивчають другу іноземну мову- німецьку. Таким чином і перевіряється оволодіння навичками  комунікативної компетенції.
Кожна країна мала можливість презентувати себе. Отож ми заспівали Гімн України двома мовами – українською та англійською, під пісню Гайтани «Сонце нам сяє» показали флеш - моб, організований в Мелітополі влітку, станцювали, показали відео – презентацію про нашу школу, подарували кожному фєнєчку, які, дорече наплела Саша Славова, подарували українські  сувеніри. Можна стверджувати, що наш виступ був найкращий, діти показали свої навички володіння громадянською та  етнокультурною компетенцією.
У вільний час у всіх була можливість пограти у футбол, волейбол, баскетбол, теніс та більярд. Наші хлопці були вражені класною грою німецьких учнів, кажуть, у них таке враження, ніби грали зі збірною Німеччини.
Старша школа у Польщі і у Німеччини – профільна, дорече, в німецькій  школі, яка була з нами, чотири профіля – науковий, спортивний, драматургічний та журналістський.  Діти з Польщі були із коледжу туристично - гостиннично- ресторанного напрямку.  
У середу було організовано поїздку до Вроцлава, де ми брали участь у квесті по відомими місцям  міста у змішаних групах. Нам було видано карти з різними маршрутами, але ми мали пройти всі завдання, і через 2 години зустрітись.
Це було реальне змагання у незнайомому місці, де треба було зорієнтуватись на місцевості, запитувати у перехожих додаткову інформацію, бути дуже уважними та організованими. . Це підтверджує те, що наші учні володіють соціальною та організаційною компетенцією.
Дуже швидко пролетіли ці дні. Кажучи один одному «До побачення» обмінялись адресами у соціальних мережах, і домовились про подальшу співпрацю. Повертаючись додому, ми обговорювали з дітьми, що їм дала ця зустріч. Найголовнішим вважають підвищення рівня володіння англійською мовою. Їм сподобалась країна, привітний народ, смачні страви, чисті вулиці. Кажуть, що розуміють, до чого треба крокувати.
Хотіла б підключити цих учнів до проведення тренінгу для учнів 8 класів, які планують стать членами Ради Старшокласників.
Наша школа ще має можливість на весняних канікулах взяти участь у зустрічі з Польською та Німецькою школою на території цього містечка.
Планується, що це буде 12 учнів.
Сподіваюсь, що такі обміни між нашими країнами стануть доброю звичкою, і ми будемо компетентними достатньо в питаннях вирішення конфліктів суто мирним шляхом. Дякую за увагу, розуміння і підтримку адміністрації школи і всьому нашому колективу.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Вітаємо на блозі кафедри іноземної мови